رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد : احداث ۳ پایگاه جدید اورژانس جاده‌ای در خوشاب ، جوین و جغتای

ساخت وبلاگ
چکیده : رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: سبزوار نیازمند ۵ پایگاه اورژانس بین جاده‌ای دیگر است که بر اساس... با عنوان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد : احداث ۳ پایگاه جدید اورژانس جاده‌ای در خوشاب ، جوین و جغتای بخوانید :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: سبزوار نیازمند ۵ پایگاه اورژانس بین جاده‌ای دیگر است که بر اساس طرح مصوب ۳ پایگاه دیگر به زودی احداث می‌شود.
علیرضا مسلم اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در راستای سیاست‌های جذب و افزایش مدت ماندگاری پزشکان در این شهرستان، علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی پرداختی پزشکان عمومی، نسبت به تجهیز پانسیون‌های پزشکی اقدام کرده است.

وی با تشریح فعالیت‌های حوزه درمان بیان کرد: در حال حاضر ۱۷ پایگاه اورژانس در سطح شهرستان سبزوار فعال است که از این تعداد ۵ پایگاه شهری و ۱۲ پایگاه جاده‌ای هستند و کار امدادرسانی را انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: طبق طرح مصوب، سبزوار نیاز به ۵ پایگاه دیگر اورژانس جاده‌ای دارد که در آینده نزدیک سه پایگاه در مناطق عباس آباد شهرستان خوشاب، منجی شیرین شهرستان جوین و نوباغ در شهرستان جغتای با کمک خیرین احداث می‌شود.

مسلم افزود: زمین‌های این سه پایگاه توسط مردم و خیرین احداث شده است و امید می رود تا نیمه اول سال ۹۳ آماده بهره برداری شود.

وی با اشاره به اینکه خرید آمبولانس، تجهیز و استخدام نیروهای انسانی این پایگاه‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار صورت می‌گیرد، تصریح کرد: منطقه استقرار این پایگاه‌ها طوری طراحی شده است که علاوه بر خدمات رسانی مثبت به مصدومان جاده‌ای، بتواند به روستاهای منطقه تحت پوشش برای بحث مادران باردار امدادرسانی کند.

مسلم با تأکید بر اهمیت مرگ مادران باردار به عنوان یک شاخص مهم در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: مرگ و میر مادران باردار در کشور ۲۱ درصد در هزار است که این رقم در شهرستان سبزوار به ۳۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری رسیده است.

وی با ابراز تأسف از مرگ سه مادر باردار از ابتدای امسال تاکنون در سبزوار، ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی صحیح این اتفاق در سال آینده سیر نزولی پیدا کند.

مسلم گفت: با وجود خبر افتتاح بخش جراحی قلب باز سبزوار در دهه فجر امسال، متأسفانه به دلیل عدم تجهیز و خریداری بخش قابل توجهی از دستگاه‌های فیزیکی و پزشکی مرتبط از جمله VIP، امکان بهره برداری این بخش مهم در دهه فجر میسر نبود.

وی تصریح کرد: بخشی از عملیات فیزیکی (تجهیزات پزشکی) و عمرانی این بخش تا پایان امسال عملیاتی می‌شود و انشاء الله همزمان با هفته سلامت سال ۹۳ این پروژه به شکل مطلوبی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در حال حاضر سبزوار فاقد پزشک جراح قلب است ولی با عقد قراردادی که با دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس داشته‌ایم انشاء ا… یک تیم جراحی قلب همزمان با افتتاح این بخش کار خود را شروع و تا آبان‌ماه سال آینده که زمان تقسیم پزشکان متخصص است با این دانشگاه همکاری و از آبانماه ۹۳ نیز تیم پزشکی جراحی قلب باز این دانشگاه رسماً شروع بکار می‌کند.

مسلم اظهار کرد: در حال حاضر بیماران قلبی در سبزوار توسط متخصصان قلب و عروق آنژیوگرافی می‌شوند ولی متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به دلیل عدم امکانات و تجهیزات هیچ گونه اقدام درمانی از جمله بالن، استنت نمی‌تواند برای بیمار انجام دهد در نتیجه درمان برای بیمار کامل نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران,رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی,رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان,رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران,رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد,رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز,رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز,رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه,رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران,رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان,...
نویسنده : بازدید : 25 تاريخ : سه شنبه 20 مهر 1395 ساعت: 20:56